Hoppa till sidans innehåll

Träningsläger 11-13 februari 2011


 

”NORRLANDSGRUPPEN”

  

Svenska Bågskytteförbundet kallar Dig till läger för ungdom i SBF:s  regi, 11-13 februari 2011

 

Plats:              IF Karlsviks inomhusanläggning, Alnö utanför Sundsvall.

Start:              Fredag den 11 feb kl. 18.00

Slut:                Söndagen den 13 feb kl.15.00, cirka.

 

Ledare:           Christa Bäckman (ansvarig), Gullimar Åkerlund, Stefan Nilsson, Lars Eggestig,

                      C-Å Wallin och Rolf Rönnlund

                                                                                                                                               

Kallade:         

 

Jonatan Fredriksson         Luleå BF                            NBF/HC

Helene Forsberg                Luleå BF                            NBF/DC 

Isak Lundberg                   Luleå BF                            NBF/HF

Niklas Nilsson                    Luleå BF                            NBF/HF

Mattias Hallén                   Umeå BK                           VBF/HC

Jakob Pettersson               Sundsv/Ortv BK                MNBF/HC

Andreas Peräinen              Sundsv/Ortv BK                MNBF/HF

Johan Bergman                  IF Karlsvik                         MNBF/HF

Erik Eggestig                     IF Karlsvik                         MNBF/HF

Johanna Gullroos               IF Karlsvik                         MNBF/DF

Fredrik Halvarsson            IF Karlsvik                         MNBF/HF

Jonatan Arvidsson             Timrå AIF                          MNBF/HF

Mikael Östman                  Timrå AIF                          MNBF/HF

Jesper Lundström             Timrå AIF                          MNBF/HF

Oscar Spång                      BSK Iggesund                    SNBF/HF

Love Kristoffersson           BSK Iggesund                    SNBF/HF

Amanda Edlund                 Stocka BSK                        SNBF/DF

Julia Carlbäcker                Gävle BK                           SNBF/DF

 

Program:

 

Fre 11 feb     18.00             Genomgång av helgen.

                      18.15 – 20.45 Träningspass nr 1, koll inför tävlingen.

                      21.00             Kvällsmacka eller liknande

                      23.00             Tystnad

 

Lör 12 feb     08.00             Frukost

                      08.45             Resa till tävling i Timrå.

                      10.00 – 12.00 Tävling

(Alla som deltar på lägret än automatiskt anmälda till tävlingen)

                      12.00 – 13.00                      Lunch (i pausen på tävlingen)

                      13.00 – 15.00                      Tävling, därefter duschning i Sörbergeskolan för er som vill!

                      16.00 – 17.00                      Genomgång av tävlingen, check av Gullimars filmande.

                      17.00 – 18.00                      Middag

                      18.30 – 21.00                      Teori/Praktik                    

                      23.00             Tystnad

 

Sön 13 feb     08.30             Frukost

                      09.00 – 12.00                      Träningspass nr 2, , fortsatt genomgång av filmerna.

                      12.00 – 13.00                      Lunch

                      13.00 – 14.30                      Träningspass nr 3. Tävling ”Pampen Cup”

                      14.30 – 15.00 Utvärdering och viss teori

                      15.00             Avslut och hemfärd

                     

SVENSKA BÅGSKYTTEFÖRBUNDET/

Christa Bäckman gm. Gullimar Åkerlund, 060-570130

Uppdaterad: 18 MAJ 2011 21:15

Postadress:
Södra Norrlands BF
Rolf Volungholen, Höglundagatan 3
821 34 Bollnäs

Kontakt:
Tel: 0278-26134
E-post: This is a mailto link

Se all info