Hoppa till sidans innehåll

Medaljer tagna av distriktets skyttar 2011


3D-VM, Donnersbach, Österrike

31 augusti -3 september

Lina Björklund BSK Edsbyn Damer klassiskt

SILVER

 

 

Jakt-SM, Edsbyn 27-28 augusti

Rolf Volungholen Bollnäs BSK HC50

GULD

Therese Carlsson Gävle BK DC21

SILVER

Julia Carlbäcker Gävle BK DF21

SILVER

Tommy Hilding Gävle BK HLB21

SILVER

Ulla Domeij Gävle BK DLB21

BRONS

Bert-Åke Olsson Bollnäs BSK HC60

BRONS

Robert Antman Wij BS HLB21

BRONS

Inge Bertäng    

 

Jan Domeij    

 

Tommy Hilding Gävle BK Lag LB

GULD

Ulf Granström    

 

L-G Persson    

 

Stisse Wallner Gävle BK Lag LB

SILVER

Ulla Domeij    

 

Göran Gustafsson    

 

Ronny Tankred Gävle BK Lag LB

BRONS

Pär Olnils    

 

Bert-Åke Olsson    

 

Rolf Volungholen Bollnäs BSK Lag C

BRONS

 

 

3D SM, Gnosjö 6-7 augusti

Lina Björklund

BSK Edsbyn DK21 GULD
Robert Antman Wij BS HLB16

GULD

Rolf Volungholen Bollnäs BSK HC50

GULD

Rickard Niskanen BSK Edsbyn HK13

SILVER

Inge Bertäng Gävle BK HLB 21

SILVER

Julia Kastemyr BSK Edsbyn DK13

BRONS

Kent Björklund BSK Edsbyn HK60

BRONS

Angelica Lindström BSK Edsbyn DK10

BRONS

Jakob Björklund

     

Jouko Niskanen

     

Lina Björklund

BSK Edsbyn Lag K21 GULD
Inge Bertäng    

 

Jan Domeij    

 

Tommy Hilding Gävle BK LagLB21

GULD

Isabell Björk    

 

Julia Kastemyr    

 

Rickard Niskanen BSK Edsbyn Lag K13

SILVER

 

 

SM Tavla, Kil-Hallsberg-Älvenäs 23-24 juli

Lina Björklund

BSK Edsbyn DK21 GULD

Erik Gräntz

Stocka BSK HLB21 BRONS

Jakob Björklund

     

Jouko Niskanen

     

Lina Björklund

BSK Edsbyn Lag K21 SILVER

 

 

Junior-SM,

Stallarholmen-Nykvarn-Eskilstuna 15-16 juli

Jakt

Amanda Edlund

Stocka BSK DF13 GULD

Julia Carlbäcker

Gävle BK

DF16

SILVER

Rickard Niskanen

BSK Edsbyn

HK13

SILVER

Julia Kastemyr

BSK Edsbyn

DK13

BRONS

Fält

     

Amanda Edlund

Stocka BSK DF13 GULD

Rickard Niskanen

BSK Edsbyn HK13 SILVER

Tavla

     

Love Kristoffersson

BSK Iggesund HF13 GULD

Amanda Edlund

Stocka BSK DF13 SILVER

Oscar Spång

BSK Iggesund HF13 BRONS

Rickard Niskanen

BSK Edsbyn HK13 BRONS

Rickard Niskanen

     

Julia Kastemyr

     

Sara Lindström

BSK Edsbyn Lag K13 GULD

 

 

NUM Gilleleje, Danmark 2-3 juli

Oscar Spång BSK Iggesund

Lag HKR

SILVER

Love Kristoffersson

BSK Iggesund Lag HKR BRONS

 

 

Fält-SM, Angered 2-3 juni

Lina Björklund

BSK Edsbyn DK21 GULD

Rolf Volungholen

Bollnäs BK HC50 SILVER

Lina Björklund

     

Jacob Björklund

     

Juoko Niskanen

BSK Edsbyn Lag K GULD

Rolf Volungholen

     

Pär Olnils

     

Håkan Åsentorp

Bollnäs BK Lag C SILVER

 

 

Inomhus-SM, Eskilstuna 2-3 april

Lina Björklund

BSK Edsbyn

DK21

GULD

Leif Söderberg

Stocka BSK

HLB21

GULD

Örjan Karlsson

Gävle BK

HLB21

BRONS

Per-Johan Spång

BSK Iggesund

HLB21

BRONS

Jacob Björklund

 

 

 

Juoko Niskanen

 

 

 

Lina Björklund

BSK Edsbyn

Lag K

GULD

Örjan Karlsson

 

 

 

Mikael Klöfver

 

 

 

Stisse Wallner

Gävle BK

Lag LB

GULD

Joakim Arnström

 

 

 

Gunnar Sand 

 

 

 

Leif Söderberg

Stocka BSK

Lag LB

BRONS

 

 

Junior-SM Inomhus,

Sundsvall-Timrå-Karlsvik 12-13 mars

Amanda Edlund

Stocka BSK

DF13

GULD 

Oliver Liljeqvist

Gävle BK

HC10

GULD

Amanda Backlund

Stocka BSK

DF13

BRONS

Love Kristoffersson

 

 

 

Tobias Käller

 

 

 

Jesper Strandell

BSK Iggesund

Lag F13

SILVER

Julia Kastemyr

 

 

 

Sara Lindström

 

 

 

Rickard Niskanen

BSK Edsbyn

Lag K13

SILVER

 

Uppdaterad: 04 OKT 2011 20:43
Skribent: Lena Kristoffersson

Postadress:
Södra Norrlands BF
Rolf Volungholen, Höglundagatan 3
821 34 Bollnäs

Kontakt:
Tel: 0278-26134
E-post: This is a mailto link

Se all info